بنر SophosXGFirewall
قیمت فایروال Sophos 1

Sophos throughput outperformed the average by 67%

Read Review

"Top performance with stunningly good value"

Read Review

فایروال سوفوس XG

قابلیت های سوفوس XG که در هیچ کجا نظیرش را پیدا نمی کنید:

  • پالیسی های یکپارچه و روال های کاری آسان و سهولت مدیریت این محصولات
  • تسلط و دید کامل بر شبکه با تکیه بر مرکز کنترل (Control Center) و قابلیت گزارش گیری از دستگاه (on-box reporting)
  • تسلط بی نظیر به واسطه معلوم بودن هویت کاربر (Layer-8)
  • اتصال تمامی اندپوینت های شما و تامین امنیت بصورت همزمان و هماهنگ
  • کارایی سریع و برق آسا با سخت افزار نیرومند و فناوری FastPath
  • مجموعه جامعی از امکانات و فناوری های امنیتی برای شبکه، وایرلس، IPS، VPN، وب، کنترل اپلیکیشن، ایمیل و فایروال مخصوص اپلیکیشن

قابلیت های فایروال سوفوس XG
1Reports

این پنل نمایش دهنده پنج گزارشی می باشد که از اولویت بالاتری برخوردار بوده و یا بر اساس آنالیزی که بطور خودکار در پس زمینه انجام گرفته، نیازمند اقدام مناسب می باشد. از جمله موارد قابل ذکر می توان به اپلیکیشن های پرخطر، وب سایت های مشکل دار، کاربران وب، حملات نفوذ، حملات وب سرور و موارد مهم بیشتری اشاره نمود. با کلیک بر هریک از گزارشات لیست شده، می توان به نسخه کامل آن با فرمت PDF دسترسی داشت.

2Messages

کار پنل پیغام ها، نمایش اطلاعیه ها، هشدارها و اعلام خطر می باشد که به ترتیب با آیکون های آبی، زرد و قرمز انجام می پذیرد. از جمله این موارد می توان به هشدارهای مرتبط با رمز عبور پیش فرض، هشدارهای دسترسی به HTTPS و SSH WAN، اطلاعیه های ثبت نام، اطلاعیه های لایسنس و بروزرسانی های میان افزار اشاره نمود. روی هر یک از پیغام ها کلیک کرده و با مشاهده جزئیات کامل آن، اقدام مناسب را به انجام رسانید.

3Top Risk Users

سهم تهدید کاربر یا بطور خلاصه UTQ بیانگر میزان ریسک فعالیت های کاربر ردر وب می باشد. هنگامی که سطح ریسک پایین باشد، علامت مورد نظر سبز است و قرمز شدن آن نشان دهنده رسیدن فعالیت های کاربر به آستانه ریسک می باشد. بدین ترتیب کاربران خطرساز براحتی قابل شناسایی هستند. امتیاز مربوط در طی هفت روز مورد آنالیز قرارگرفته و پس از آن می توان با یک کلیک نتیجه دقیق گزارش UTQ را با جزئیات کامل، مشاهده نمود.

4Security Heartbeat™

در این قسمت می توان سلامت کلیه اندپوینت های سوفوس را که تحت مدیریت ابری هستند مورد بررسی و مرور قرار داد. اگر هر یک از سیستم ها در حال اجرای یک اپلیکیشن نامطلوب بوده و یا آلوده شده باشد، در این بخش بصورت زرد و یا قرمز رنگ نشان داده خواهند شد. با کلیک بر قسمت Security Heartbeat می توانید از تمامی جزئیات مرتبط با کامپیوتر در معرض خطر قرار گرفته اطلاع حاصل کنید. از هویت کاربر آن گرفته تا نام هاست، IP آدرس و حتی پروسه ای که منجر به این حالت شده است، قابل رویت می باشند. بدین ترتیب می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن و با در اختیار داشتن اطلاعات کافی، تصمیم درستی اتخاذ نمایید. همچنین می توانید از وضعیت Security Heartbeat در پالیسی های خود استفاده کرده و دسترسی سیستم آلوده را به منابع شبکه محدود سازید.

5Connections

این ابزارک یا ویجت برای نمایش وضعیت کاربران و دیوایس های متصل به شبکه از جمله اتصالات VPN اترنت راه دور (Remote Ethernet Device) یا RED و اکسس پوینت های فعال وایرلس، اتصالات راه دور SSL VPN و شمارش تعداد کاربران کنونی، به کار می آید. کلیک بر هریک از قسمت های این ویجت شما را مستقیما به بخش تنظیمات یا گزارش گیری مربوطه هدایت خواهد کرد.

6Sandstorm and Advanced Threats

با برخورداری از این ویژگی می توانید بلافاصله از وجود تهدیدات پیشرفته در شبکه خود آگاهی پیدا کنید. چه بات نت (bot-net) و یا ترافیک کامند اند کنترل (command-and-control) که مسدود شده، قابل شناسایی می باشد. با کلیک بر این قسمت، جزئیاتی شامل نام هاست، IP آدرس و منبع ترافیک مخرب، از سیستم آلوده شده نمایش داده می شود.

7Traffic Insight

مشاهده ترافیک پردازش شده در 24 ساعت قبل، شامل فعالیت های وب، اپ های مجاز و مسدود شده، گروه بندی های مختلف وب و حملات به وقوع پیوسته در این بخش قابل رویت هستند. براحتی زمان های اوج ترافیک را شناسایی کنید و میزان اثربخشی پالیسی های تعریف شده را در مسدود کردن ترافیک و فعالیت های ناخواسته، مورد ارزیابی قرار دهید.

8Active Policies

پالیسی های فعال در این پنل قابل مشاهده بوده و تعداد کل پالیسی هایی که از هرنوع تعریف شده، تعداد پالیسی های استفاده نشده، غیرفعال شده و همچنین آنهایی که به تازگی اضافه شده اند قابل رویت می باشد. پالیسی های استفاده نشده را می توان نشانگر لزوم اعمال یک سری تغییرات و غربال کردن پالیسی ها دانست. چرا که همین پالیسی های استفاده نشده می توانند در آینده، به نقاط ضعف و روزنه های خطرساز شبکه تبدیل گردند.

9System Panel

با استفاده از این پنل کاربردی، در یک نگاه، دید کاملی از کارایی، سرویس ها، ارتباطات و سایر پارامترهای سیستم خود داشته باشید. رنگ سبز بیانگر این است که همه چیز بخوبی پیش می رود. نارنجی نشانگر هشدار بوده و قرمز ناشی از موردیست که نیازمند به رسیدگی سریع می باشد. با کلیک بر هر آیتمی می توانید جزئیات یا نمودارهای مفیدی ملاحظه نمایید. ابزارهای کارامد دیگری برای سیستم و شبکه در این پنل تعبیه شده که می توان از آنها برای اموری چون عیب یابی، پینگ، ردگیری مسیر، گرفتن پکت داده، دسترسی به کامند لاین (command-line) و بسیاری مواردی دیگر استفاده نمود.

10Navigation

منوها و بخش های مختلف بسیار خوب طراحی شده و در حالیکه دسترسی سریعی به تمام قسمت ها برای کاربر فراهم می کنند هیچگونه محدودیتی در دید وی ایجاد نکرده و در واقع می توان اینگونه گفت که کاربر با حداکثر سه کلیک، به هر قسمتی که می خواهد دسترسی دارد. منوها همراه با یک راهنمای داخلی طراحی شده و پیدا کردن همه چیز با سهولت تمام ممکن است. همچنین آخرین انتخاب های شما در منوها ذخیره شده و مسیرهای میانبری در اختیارتان گذاشته می شود تا باز هم سریع تر به قسمت دلخواه خود دسترسی پیدا کنید.

گزارش های فایروال سوفوس XG
خنثی کردن باج افزارها و تهدیدات هدف دار در سوفوس

  • سوفوس 1
  • سوفوس 2

پس از انجام بررسی لازم، فایل های مشکوک مسدود شده و یا اجازه عبور می یابد و اطلاعات بدست آمده به XG تزریق می شوند. کل این فرایند در کمتر از چند دقیقه رخ داده و برای کاربر کاملا نامحسوس خواهد بود. در نهایت سنداستورم گزارش کاملی از وقایع رخ داده در اختیارتان می گذارد تا دقیقا بدانید اوضاع از چه قرار بوده است.

  • سوفوس 3
  • سوفوس 4

سنداستورم سوفوس قادر است حملات به اصطلاح گریزان (evasive) را خنثی کند. تهدیداتی چون باج افزارها، بدافزارهای تغییر شکل داده به فایل های اجرایی، PDF ها و یا اسناد آفیس مایکروسافت از این جمله می باشند. سنداستورم آنها را به یک سندباکس ابری هدایت کرده تا در یک محیط ایزوله اجرا شوند و مورد بررسی و موشکافی قرار گیرند.

Learn More About Botnets


Sophos Sandstorm Cloud Sandbox


سوفوس سنداستورم با برخورداری از آخرین فناوری Sandbox سازمان شما را در برابر حملات هدف دار و باج افزارها، به یک لایه امنیتی اضافی مجهز می سازد. سنداستورم بطور کامل با فایروال XG هماهنگ شده و از طریق پلتفرم ابری عمل می نماید. بدین ترتیب شما به هیچ پیاده سازی سخت افزاری نیاز نخواهید داشت.


Why You Need A Cloud Sandbox

امنیت هماهنگ


حملات پیشرفته امروزی از هماهنگی و همزمانی بسیار بالایی در مقایسه با گذشته برخوردارند. دفاع سایبری شما هم می تواند چنین باشد. فناوری انقلابی سوفوس موسوم به Security Heartbeat™ محافظت از تمامی اندپوینت های شما را تضمین کرده و امکان محاوره و ارتباط فایروال ها را با یکدیگر میسر می نماید. نتیجه بهره برداری از این راهکار ساده و به غایت کارامد، محافظت بهتر از شما در برابر تهدیدات پیشرفته و زمان کمتری است که باید برای واکنش به هر رویداد امنیتی صرف کنید.


Monitor Network Health

فایروال های XG وضعیت Security Heartbeat را در تمامی اندپوینت های سوفوس بررسی کرده و شما را قادر به شناسایی سیستم های آلوده شده قرار داده و بصورت خودکار دسترسی آنها را به منابع شبکه محدود می سازد.

Protection Heartbeat در مقصد مورد نظر

امکان تازه ای که با کمک آن می توان کنترل دسترسی به اندپوینت ها و سرورهای مختلف را بر اساس وضعیت Heartbeat آنها در اختیار گرفته و آنها را به شکلی مضاعف تحت محافظت قرار داده تا بتوانند بطور کامل پاکسازی شده و خطر برطرف گردد.

نظارت اپلیکیشن بصورت لحظه ای

فایروال XG با بهره گیری از فناوری Synchronized Security می تواند اطلاعات لازم را بلافاصله از یک اندپوینت دریافت کرده و اپلیکیشنی را که منبع تولید ترافیک نامشخص است، شناسایی نماید.

Learn More

محافظت از شبکه با آخرین فناوری روز

فایروال های سوفوس با سیستم عامل های قدرتمند و باز طراحی شده، تمامی امکانات و قابلیت های پیشرفته شبکه، محافظت، کنترل کاربر و اپلیکیشن را در یک جا جمع کرده و برای محافظت از شما در اختیارتان قرار می دهند.

کنترل یکپارچه کاربر، اپلیکیشن و شبکه


ما ماهیت مدیریت پالیسی ها را مجددا بازنگری کرده و ارتقا داده ایم به گونه ای که در فایروال های XG کاربران قادر هستند از یک نقطه واحد تمام پالیسی های کاربر، اپلیکیشن و شبکه خود را مشاهده و کنترل نمایند.

کنترل یکپارچه در سوفوس

اکثر فایروال های موجود در بازار شما را وادار می کنند تا برای تعریف و اعمال پالیسی های شبکه از چندین ماژول و صفحه مختلف استفاده کنید. این امر در مورد سوفوس مصداق ندارد. ما با فراهم آوردن یک مدل یکپارچه از پالیسی ها، امکان مشاهده، فیلتر و مرتب سازی تمام پالیسی های شما را از طریق یک صفحه واحد امکان پذیر ساخته ایم.

مدیریت یکپارچه پالیسی در سوفوس

سیستم عامل فایروال سوفوس به فناوری انحصاری ما تحت عنوان لایه هشتم مجهز می باشد. این قابلیت امکان کنترل بر اپلیکیشن، پهنای باند و سایر منابع شبکه را در سطح کاربر، مستقل از IP آدرس، مکان، شبکه یا دیوایس مورد استفاده میسر می سازد. می توان به جرات گفت که این قابلیت، کار کردن با پالیسی های فایروال را به سطحی کاملا تازه ارتقا داده است.

فناوری لایه هشتم سوفوس

مدل پالیسی های یکپارچه ارائه شده نه تنها مدیریت تمامی پالیسی های شما را از طریق یک صفحه ممکن می سازد، بلکه به میزان قابل توجهی ضریب اطمینان را بالا برده و از تعداد قوانین مورد نیاز می کاهد. می توانید پالیسی های خود را بسادگی بر اساس نوع مرتب سازی یا فیلتر نمایید. هر نوعی از پالیسی ها دارای یک صفحه مخصوص با تنظیمات لازم برای آن نوع خاص می باشد.

فناوری Sophos Security Heartbeat به عنوان یک قابلیت منحصربفرد و بی سابقه از طرف سوفوس عرضه شده که اندپوینت ها و فایروال شما را به گونه ای به یکدیگر متصل سازد که فایروال در سریع ترین زمان ممکن قادر به تشخیص هرگونه ناامنی و تهدید در سیستم های مشتریان بوده و می تواند تمامی دستگاه های آلوده شده را تا پاکسازی کامل و برطرف شدن خطر ایزوله نماید.

سوفوس Security Heartbeat

شما هم به مانند بسیاری از ادمین های دیگر ممکن است در مورد زیاد بودن تعداد قوانین فایروال و بی استفاده بودن برخی از آنها دچار تردید باشید. با برخورداری از امکانات نظارتی Sophos XG Firewall دیگر جایی برای تردید باقی نخواهد ماند.

نظارت بر فعالیت های پالیسی در سوفوس

نمونه پالیسی های از پیش تعریف شده و آماده به شما امکان می دهد که از همان ابتدای کار اپ های پر استفاده ای مانند Microsoft Exchange یا SharePoint Fast را تحت محافظت قرار دهید. کافیست آنها را از داخل لیست آماده شده انتخاب کرده، یک سری اطلاعات اولیه وارد کنید و بقیه کار را به تمپلیت بسپارید. تمامی قوانین ورودی/خروجی و تنظیمات امنیتی بصورت خودکار تنظیم و اعمال خواهد شد.

تمپلیت های کسب و کار سوفوس

مدیریت قدرتمند و مقیاس پذیری انعطاف پذیر


سری XG از فایروال های سوفوس از طریق یک مرکز کنترل با طراحی جدید، تسلط و دید بی نظیری بر شبکه، کاربران و اپلیکیشن های شما در اختیارتان قرار می دهند. از دیگر امکانات این فایروال ها می توان به گزارش گیری روی دستگاه یا به اصطلاح on-box reporting و امکان بکارگیری Sophos iView برای گزارش گیری متمرکز از چندین فایروال مختلف اشاره نمود.

مدیریت قدرتمند و مقیاس پذیری انعطاف پذیر در سوفوس

Sophos Firewall Manager و مدیریت متمرکز

با استفاده از Sophos Firewall Manager مانیتورینگ و اداره تمامی فایروال های خود را از یک کنسول واحد انجام دهید.

Sophos iView و گزارش گیری بصورت متمرکز

با بهره گیری از iView از تمامی فایروال های خود بصورت یکجا گزارش گیری نموده و آرشیو لاگ های جمع آوری شده را مدیریت نمایید.

کلاسترینگ و اطمینان عملیاتی

کلاسترینگ active-active و active-passive failover مقیاس پذیری و دوام کاری را تضمین می کند.

آزادی عمل در پیاده سازی

از بین طیف وسیعی از مدل های سخت افزاری، محیط های مجازی یا حتی سرور اینتل با سخت افزار دلخواه خودتان یکی را انتخاب کرده و سیستم امنیتی را کاملا بسته به نیازهای خاص خودتان مستقر نمایید.