امنیتی مختص به زیرساخت مجازی شما

امنیتی مختص به زیرساخت مجازی شما


نحوه مواجهه شرکت ها در استفاده بهینه از منابع IT به لطف قابلیت های مجازی سازی دستخوش تحول و دگرگونی شده است. مجازی سازی، امروزه به حدی ارتقا پیدا کرده و به اصطلاح Agile شده که در کمترین زمان ممکن با شرایط و نیازهای هر کسب و کاری انطباق می یابد. در حال حاضر سازمان ها و بیزنس های بسیاری از زیرساخت های مجازی استفاده می کنند و بدین ترتیب صرفه جویی قابل توجهی در هزینه های خود نموده و از دردسرهای سروکار داشتن با سخت افزار خلاص می شوند. جهت تامین امنیت این زیرساخت های مجازی، بهتر است از راهکاری استفاده شود که با کمترین بهره برداری از منابع IT، بالاترین بازدهی ممکن را به نمایش بگذارد. سوفوس امکان ایمن سازی سرورها و دسکتاپ های مجازی (VDI) شما را با تکیه بر یک ایجنت فوق العاده سبک که بطور خاص برای محیط های مجازی VMware vSphere و Microsoft Hyper-V بهینه سازی شده فراهم کرده است.

مصونیت سرورها و دسکتاپ های مجازی در برابر بدافزار

امکانات سوفوس برای محیط های مجازی، از بازدهی بالا و عملکردی کاملا نامحسوس برخوردارند. بجای اینکه لازم باشد برای هر ماشین مجازی یک نرم افزار آنتی ویروس مجزا نصب گردد، یک ایجنت اسکن سبک وزن، تمام ماشین های مهمان را بر روی هاست، بصورت متمرکز محافظت می کند و بازدهی فوق العاده ای بهمراه می آورد. به محض شناسایی بدافزار، اسکن اتوماتیک روی تمامی سرورها یا دسکتاپ های مجازی انجام می شود.


محافظت از اندپوینت ها برای دسکتاپ های مجازی

راهکارهای سوفوس برای محافظت از اندپوینت ها، شبکه شما را به محافظتی چندلایه و مطمئن مجهز می سازند. یک کلاینت واحد که تمامی امکانات امنیتی لازم از جمله فایروال، HIPS، سامانه جلوگیری از نابودی اطلاعات، محافظت از وب و بسیاری امکانات دیگر را در اختیار شما قرار می دهد و صرفه جویی قابل توجهی در منابع زیرساختی ایجاد می کند. اسکن موسوم به Stagger Scan همراه با کنترلر Virtualization Scan Controller از کاهش پرفورمانس سیستم به دلیل بروز پدیده scan storm جلوگیری می کند. در نهایت اینکه با بهره گیری از کنسول انترپرایز سوفوس (Sophos Enterprise Console) کنترل کلیه دسکتاپ های مجازی، سرورها و ورک استیشن های قدیمی شما بصورت متمرکز و فوق العاده آسان امکان می باشد.


امنیت زیرساخت مجازی 1
امنیت زیرساخت مجازی 2

محافظت نامحسوس سرور

سامانه محافظتی سوفوس از امکان استقرار یک ایجنت سبک گرفته تا یک محافظت کامل و مخصوص سرور را ایجاد کرده و بدون نیاز به تغییر لایسنس، امکان سوییچ بین آنها وجود دارد. ایجنت فول امکانات سوفوس قابلیت کار بر روی هایپروایزورهای رایج را دارا می باشد. با این حال می توانید از نسخه ای از اسکنر سبک وزن و بهینه شده برای هایپروایزورهای vSphere و Hyper-V برخوردار شوید که به اصطلاح ردپای بسیار کمی بر روی حافظه دارد و از بروز پدیده طوفان اسکن جلوگیری می کند. برای کنترل و مدیریت این امکانات هم می توانید از کنسول انترپرایز سوفوس روی سیستم های خود استفاده کرده یا از کنسول ابری سوفوس سنترال بهره مند شوید.


سیستم های مجازی برای امنیت شبکه

طیف گسترده ای از محصولات و راهکارهای امنیت شبکه توسط سوفوس ارائه شده که شعار اصلی آنها مدیریت آسان می باشد و کارایی آنها هیچ دست کمی از سخت افزارهای نسل جدید فایروال و ضد تهدید ندارد. می توانید بسادگی تمام یک فایروال اپلیکیشن، گیت وی ایمن ایمیل یا وب، VPN، فایروال نسل جدید یا UTM، در زیرساخت مجازی کنونی شما قابل پیاده سازی می باشد.