امنیت Public Cloud
به شیوه سوفوس

محاسبات ابری یا به عباری Cloud Computing راه آسانی بمنظور آماده کردن و پیاده سازی زیرساخت های IT مانند شبکه، ظرفیت محاسباتی، حافظه و دیتابیس می باشد. تامین کنندگان سرویس های ابری مانند Amazon Web Services یا به اختصار AWS و Microsoft Azure به شدت مورد استقبال قرار گرفته و به شما کمک می کنند زیرساخت های خود را در صورت لزوم و بدون نیاز به هیچ گونه حساب و کتابی مثلا درباره ظرفیت حافظه یا قدرت محاسباتی مورد نیاز، بسادگی و تنها در چند دقیقه توسعه دهید. با وجودیکه AWS و Microsoft Azure امنیت پلتفرم ابری خود را تضمین می کنند، اما محافظت از اپلیکیشن ها و داده های ابری شما بر عهده خودتان است.

مزایای امنیت ابری سوفوس

امنیت زیرساخت شما، خواه ابری باشد و یا اینکه بر تجهیزات فیزیکی مستقر در شرکت پیاده سازی شده باشد، توسط سوفوس تضمین می شود. با بهره مندی از امنیت ابری سوفوس امکانات زیر در اختیارتان خواهند بود:
  • محافظت all in one و تمام عیار که از گرد آمدن چند فناوری امنیتی مختلف در قالب یک فایروال واحد قدرت می گیرد
  • Sophos Server Protection که مختص به محافظت از سرورها بوده و از قابلیت Auto Scaling پشتیبانی کرده و نمونه های Amazon EC2 شما را در صورتی که نیاز به کاهش و یا افزایش Scale یا ظرفیت خود داشته باشید، در برابر بدافزار و باج افزارها حفظ می کند
  • فناوری آشنا و باثبات که در انواع و اقسام محیط ها جوابگو می باشد
  • پیاده سازی آسان که تنها در چند دقیقه قابل اعمال است
  • وضوح کامل و امکانات گزارش گیری با جزئیات کامل
  • مدل فوق انعطاف پذیر برای هزینه و لایسنس که به بهترین شکل با نیازهای بخصوص مشتریان قابل تطبیق می باشد
مزایای امنیت ابری سوفوس

امکانات سوفوس برای
Amazon Web Services


سوفوس تامین کننده امنیتی مقیاس پذیر و کامل برای محیط های ابری شما بوده و به لطف هماهنگی کامل با سرویس های AWS، اتوماسیون کلیه فرایندهای پیاده سازی و پیکربندی امکان پذیر می باشد. Sophos Server Protection از سرورهای Windows و Linux شما در AWS محافظت کرده و برای این منظور تکنیک هایی چون آنالیزهای رفتاری را بکار می گیرد. Sophos Central مدیریت سرویس محافظت از سرورها را برای اموری چون تغییر مقیاس خودکار بصورت گروهی، از طریق یک کنسول واحد امکان پذیر می کند و بدین ترتیب اعمال پالیسی ها و کنترل امکانات امنیتی را بر روی تمامی سرورهای شما به شکلی هماهنگ و آسان میسر می سازد. دستگاه های UTM سوفوس با بهره گیری از نظارت مبتنی بر وضعیت روی پکت های ترافیک، سامانه ضد نفوذ (IPS)، کنترل اپلیکیشن در لایه 7، اتصال VPN، فایروال اپلیکیشن های وب (WAF) و امکانات گسترده ثبت لاگ و گزارش، محافظت از محیط AWS شما را بر روی ابر یا بر دستگاه های مستقر در شرکت تضمین می کنند. در ضمن UTM ها با قابلیت Auto Scaling هماهنگی کامل داشته و مشتریان می توانند در صورت لزوم ظرفیت محافظتی را کاهش و یا افزایش دهند.


امکانات سوفوس برای
Amazon Web Services

امکانات سوفوس برای
Microsoft Azure

امکانات سوفوس برای
Microsoft Azure


سوفوس با فایروال های سری XG و با تکیه بر امکانات و فناوری هایی ترکیب یافته از نت ورکینگ پیشرفته و قابلیت های محافظتی مانند سامانه ضد نفوذ (IPS)، فایروال های مخصوص اپلیکیشن های وب (WAF) و کنترل هایی مختص به ساماندهی کاربران و اپلیکیشن ها، از فضاهای عملیاتی مبتنی بر Azure در برابر کلیه تهدیدات پیشرفته محافظت می کند. فایروال های XG از یک مدل اعمال پالیسی ویژه بهره می برند که توسط آن می توان از طریق یک کنسول واحد، تمامی پالیسی های مربوط به کاربر، اپلیکیشن و شبکه را بسادگی کنترل نمود. استفاده از لایسنس کاملا آسان و بی دردسر بوده و مشتریان می توانند در وهله اول از لایسنس رایگان استفاده کرده و به مرور زمان برای ماژول های بخصوص مورد نیازشان هزینه کنند.