امنیت کامل دستگاه های موبایل در سازمان

امنیت کامل دستگاه های موبایل در سازمان


شمار دستگاه های موبایل در محیط های کاری امروزی بشکل روزافزونی در حال افزایش است چرا که این دستگاه ها، روزنه ها و راه های تازه ای را جهت سودآوری و بهره وری به روی سازمانها و شرکت ها گشوده اند. رواج فرهنگ BYOD (تحت اللفظی به معنای دیوایس خودت را بیاور) که معادل با استفاده کاری افراد از دستگاه های شخصی شان است، به تدریج مرزهای میان زندگی شغلی و خصوصی کاربران را کمرنگ می کند. در چنین شرایطی دیوایس های موبایل و اکوسیستم سیار یک سازمان، هدفی کاملا ایده آل برای حملات و دسترسی های غیرمجاز می باشد. راهکارهای سوفوس، شما را در مواجهه با چالش های موبایلیتی همراهی کرده و با امکانات گسترده خود، کلیه نیازهای امنیتی شما را تحت پوشش قرار می دهد. امنیت محیط موبایلیتی سازمان شما بطور کامل تضمین شده و کاربران سیار، از هر نقطه ای به اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی دارند.

سوفوس و امنیت سیار در سازمان

مدیریت نامحسوس دستگاه های موبایل سوفوس

سامانه مدیریت دستگاه های موبایل سوفوس یا Sophos Mobile Device Management امکان مدیریت تمامی دیوایس های دارای سیستم عامل های iOS، Android و Windows را برای شما فراهم می کند. می توانید بسادگی برای دسترسی هر دستگاهی رمزعبور قرار داده، اطلاعات دیوایس را رمزگذاری کنید و در صورت بروز حوادثی چون سرقت یا مفقودی، دستگاه را قفل، پاکسازی و یا مکان یابی نمایید. پالیسی های مخصوص به سازمان خود را بصورت انفرادی یا گروهی روی دستگاه ها اعمال نموده و از بابت هماهنگی تمامی دستگاه های موجود در شبکه با مقررات و استانداردهای وضع شده اطمینان داشته باشید.


دسترسی امن به فایل ها

دسترسی امن به فایل های حساس کاری با بهره گیری از سامانه Sophos Secure Workspace امکان پذیر می باشد. می توانید بدون داشتن دغدغه دسترسی غیرمجاز، هر فایلی را بصورت دلخواه به هر یک از کاربران ارسال نموده و به اصطلاح push کنید. علاوه بر اینها، تعامل و تبادل کارها و اطلاعات در سازمان از همیشه ساده تر و موثرتر شده است. چرا که این سامانه از هماهنگی کاملی با پلتفرم های ابری نظیر Dropbox، Google Drive، Microsoft OneDrive، Egnyte و WebDAV برخوردار بوده و امکان کنترل دسترسی و نظارت بر حقوق انتشار محتویات در اختیار شما می باشد.


سوفوس و امنیت سیار در سازمان
سوفوس و امنیت سیار در سازمان 2

مدیریت اپلیکیشن ها

با قابلیت های گسترده ای که سامانه Sophos Application Manager در اختیارتان قرار می دهد، کنترل و تسلط فوق العاده دقیقی بر اپلیکیشن ها داشته و می توانید تعیین کنید که چه اپ هایی در اختیار کدام یک از کاربران یا گروه های کاربری قرار بگیرند.


امنیت ایمیل

برخورداری از یک راهکار کاملا ایمن و تفکیک اطلاعات تماس، ایمیل، تقویم و در کل تمامی اطلاعات کاری از اطلاعات شخصی کاربران، با معرفی سامانه Sophos Secure Email محقق شده است. بعلاوه امکان قرار دادن رمزعبور برای ایمیل های کاری وجود داشته و بدین ترتیب تهدیداتی که می توانند از ناحیه ایمیل، اطلاعات شما و سازمانتان را در معرضخطر قرار دهند، خنثی می شوند.


محافظت از اطلاعات

سامانه Sophos SafeGuard داده های شما را در هر شرایطی تحت محافظت داشته و اطلاعاتتان از هر جایی سر در بیاورند باز هم در امنیت بوده و دسترسی غیرمجاز به آنها امکان پذیر نمی باشد. چنانچه اطلاعات شما روی لپ تاپ باشد، در دستگاه های موبایل ذخیره شده باشد و یا در پلتفرم های ابری به اشتراک گذاشته شود، سیف گارد کار خود را با نهایت بازدهی انجام داده و ذره ای از سرعت و روانی جریان کاری شما نمی کاهد. با استفاده از SafeGuard این امکان وجود دارد که رمزگذاری اطلاعات را برای هر دستگاه، کاربر و پلتفرمی مدیریت نموده و تمام این فرایند را از طریق یک رابط کاربری واحد به انجام رسانید.


امنیت دستگاه های Android

اپلیکیشن آنتی ویروس سوفوس با نام Sophos Mobile Security بدون کاهش کارایی دستگاه یا مصرف بالای باتری، امنیت دستگاه های اندروید را تضمین می کند. در واقع با بهره مندی از این اپلیکیشن، دستگاه اندروید شما علاوه بر برخورداری از موتور آنتی ویروس قدرتمند سوفوس، تحت پشتیبانی آخرین دستاوردهای امنیتی SophosLabs قرار می گیرد. به محض نصب اپ روی گوشی موبایلتان، اسکن بدافزار بصورت اتوماتیک انجام می شود. دسترسی به وب سایت های مخرب و آلوده مسدود شده و اپلیکیشن هایی که به اطلاعات حساس دسترسی دارند، به احراز هویت مرحله دوم نیازمند می گردند. همچنین دو سامانه Privacy Advisor و Security Advisor بر اپ هایی که قصد استفاده از اطلاعات حساس کاربر را دارند نظارت کرده و این اطمینان را برای شما ایجاد می کند که کاربرانتان همواره از هماهنگی کاملی با پالیسی ها و مقررات امنیتی برخوردارند.


سوفوس و امنیت سیار در سازمان 3